Kategoriler

HDP İLE PKK AYNI MIDIR?

 İlke olarak bir konunun kanıt olabilmesi için ilgili kişinin ya kendi esi veya kendi makalesi kanıt olarak kullanılabilir.   

SADECE KENDİ  SÖZLERİYLE 
HDP VE PKK AYNI MIDIR?                          

HDP  ESKİ EŞ BAŞKANI SEBAHAT TÜNCEL ' E GÖRE:

TÜRKİYE İRAN IRAK VE SURİYE'DEN KOPARILACAK TOPRAKLAR ÜZERİNDE BAĞIMSIZ BİR KÜRDİSTAN DEVLETİ ÖZLEMİ: KENDİ SESİNDEN DİNLEYELİM:
 
 
https://www.youtube.com/watch?v=F9NQaF5fdL0    
16.640 görüntüleme
18 Eyl 2013
    

  
PKK/ Kandil'in  Yöneticilerinden Cemil Bayık:  "HDP'NİN NE YAPACAĞINA BİZ KARAR VERİRİZ"  DEDİ.
         
(Kaynak: https://www.sabah.com.tr/video/turkiye/hdp-pkk-sayesinde-meclise-girdi#spark_seek=28s)   10.12.2015 | 02:21
 https://www.sabah.com.tr/video/turkiye/hdp-pkk-sayesinde-meclise-girdi                                                                                                                  

BBC Türkçe’ye konuşan KCK Eş Başkanı Cemil Bayık, PKK’nın cezaevindeki lideri Abdullah Öcalan’ın “başmüzakereci” olduğunu ancak pratiği kendilerinin yürüttüğünü söyledi. “Önder Apo'yla hareketimizin herhangi bir ilişkisi yoktur” diyen Bayık buna karşılık Öcalan ile görüşmeden hiçbir adım atmayacaklarını da belirtti ve “Hiç kimse önder Apo'yla PKK'yi birbirinden koparamaz” diye ekledi.

"Önder Apo orada çarmıkta gerilmiş durumdadır. Sürekli kameralarla izleniyor, sürekli baskı altındadır. Ellerinde rehinedir. Güya önder Apo'yla hareketi vurmaya çalışıyorlar. Bunu hiçbir zaman başaramayacaklar. Önder Apo baş müzakerecidir. Müzakereyi kabul ederlerse eşit ve özgür şartlarda bu müzakereyi yürütür. Pratiği yürüten biziz. Pratikten biz sorumluyuz, önder Apo sorumlu değil. Önder Apo'nun İmralı'da yapacağı bir şey yoktur o anlamda. Önder Apo, oradan ne hareketi yürütebilir ne pratiği yürütebilir, ne de bu konularda herhangi bir karar verebilir. Öyle bir şansı, öyle bir imkânı yoktur. Önder Apo'ya o imkânı tanımamışlardır. Önder Apo'yla hareketimizin herhangi bir ilişkisi yoktur."

Cemil Bayık, silahlı güçlerin yurt dışına çekilmesi kararını kimin alacağıyla ilgili soruya ise, "Onun kararını ancak biz veririz, başkası veremez. Ne HDP verebilir ne de önder Apo verebilir. Önder Apo rehinedir ellerinde. Önder Apo bu koşullarda hangi kararı verebilir?" diye yanıtladı.

Öcalan’ın çekilme çağrısı yapması halinde nasıl davranacakları sorusu üzerine ise, “Olamaz. Olsa da biz karar veririz. O bizi ilgilendiriyor” dedi.

Bayık ayrıca, Kandil ile İmralı arasında çelişki olduğu iddialarını da yalanladı.

Kaynak: BBC Türkçe

PKK/ Kandil'in  Yöneticilerinden Cemil Bayık:  "HDP'NİN NE YAPACAĞINA BİZ KARAR VERİRİZ"  DEDİ.
(Kaynak: https://www.sabah.com.tr/video/turkiye/hdp-pkk-sayesinde-meclise-girdi#spark_seek=28s)   10.12.2015 | 02:21https://www.sabah.com.tr/video/turkiye/hdp-pkk-sayesinde-meclise-girdi  KANDİL HDP'NİN, TÜRKİYE'NİN YÖNETİMİDE YER ALMASI GEREKİR. DURAN KALKAN KONUŞUYOR:

 
PKK KÖTÜ BİR ŞEY DEĞİLDİR.
PROF DR.   DEMİRCİOĞLU İstabbu Milletvekili:
 ''Allah aşkınıza bir annenin çocuğuyla, bir babanın oğluyla ilişkisi arasına biz nasıl mesafe koyabiliriz ki? PKK bu toprakların insanlarından oluşuyor ve bizim seçmenlerimizin çocukları veya akrabaları dağa çıkmışlar Ve PKK' yı kurmuşlar". dedi. Kendi ağızından:
"HDP İLE PKK BABA OĞUL GİBİDİR. BİRBİRİNDEN NASIL AYIRABİLİRSİNİZ? PKK BU BÖLGENİN ÇOCUKLARIDIR"
KANDİL ELEBAŞISI MURAT KARAYILAN NEDEN SOLA YAKIN OLDUKLARINI AÇIKLADI

https://video.haber7.com/video-galeri/189825-hdpli-katircioglundan-halk-tvde-skandal-aciklama-bizim-secmenlerimiz-pkkyi-kurmus-aramiza-nasil-mesafe-koyalim

MURAT KARAYILAN CÜMHÜR İTTİFAKINDAN DOLAYI CHP'Yİ DESTEKLEDİĞİNİ SÖYLÜYOR:


https://www.youtube.com/watch?v=4-4AMoQb8kk    
50.983 görüntüleme
27 Kas 2020
 
Murat Koç Rize Çayeli
0505 432 11 83
murat.koc1952@gmail.com
www.muratkoc53.com ©
X