Mucize Organik Gübre Hayvan Kemik ve Kanı


HAYVAN KEMİKLERİ MUCİZE VE ORGANİK TARIM GÜBRESİDİR


 

https://www.youtube.com/watch?v=kuhd2KwpO1s

AŞAĞIDAKİ TAŞ KIRMA , KUM ÜRETME MAKİNESİYLE HAYVAN KEMİKLERİ KUM HALİNE GETİRİLEBİLECEĞİNİ KONUŞTUK
div style="position:relative;padding-bottom:56.25%;height:0;overflow:hidden;">
Videoyu sitene yukarıdaki embed koduyla ekle


Atılan Kan ve  Kemikler bir organik azot ve Fosfor Kaynağıdır:  Hayavanlar kadar faydalı bir varlık, ürün yoktur. Her şeyi işe yarıyor  Etinin gübresinin işe yaradığını her kes bilir. Hayvanın  -Rize'de çozama dedikleri-  sidiği kullanıldığı bitkiye anında  etkiyor. Anında büyüme ve gelişme gösteririr. Fazla  kullanırsanız bitkiyi yakar (fazla gelir,kurutur). bunlar bilinen şeyler.

Ya Kan ve kemikler: Hayvan kanı bir organik azot ve demir kaynağıdır. Bilindiği üzere 1 ton kanda  30 kilo organik temiz azot vardır. Kan alyuvarlar, ak yuvarlar ve hemoglobinden meydana gelir. Hemoglobin = demir (fe) + globin (protein) demektir.

DOLAYISYLA KAN GÜBRESİ TOPRAĞIN DEMİR İHTİYACINI GİDERİR

https://turkish.alibaba.com/product-detail/bone-meal-fertilizer-62006324691.html?spm=a2700.md_tr_TR.maylikeexp.1.19ce2d24Mlk1qi
KAN UNU  ORGANİK AZOT VE DEMİR KAYNAĞIDIR: Çünkü kanı bileşenlerinden biri hemoglobin (= demirli (fe) protein) dir.Böylelikle kandan yapılan gübre  toprağın sadece azot ihtiyacını değil; demir eksikliğini bile kapatmaktdır.

Bir veteriner Hocasından sorduğum üzere İnsanlar gibi, hayvanların 13 kilo ağırliğında 1kg kan bulunmaktadır.  Biz bunu 15 Kgm' da 1 Kgr kan bulunduğunu var sayalım. Ağırlığı 150 Kilo bir hayavanda 10 Kgr kan bulunmaktdır.


BU KEMİKLERDENhttps://www.youtube.com/watch?v=kuhd2KwpO1s

ŞEKLİNDE KEMİK GÜBRESİ ÜRETİLİR.

Kemikten üretilen gübre yüksek miktarda fosfor, kalsiyum içerir. Fosfor gübresi tarımda, çiçek ve meyva demektir.


KEMİK UNU


Murat Koç Rize Çayeli
0505 432 11 83
murat.koc1952@gmail.com
www.muratkoc53.com ©
X